اوقات شرعی

شما اینجا هستید : صفحه اول اخبار بین المللی

بین المللی

نیجریه با پول پادشاه عربستان شیعه کشی می کند/ گرایش خیره کننده مردم نیجریه به تشیع

122500 origعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عربستان سالهاست که هزینه های زیادی را در نیجریه می پردازد تا اعتقادات وهابی را در آنجا گسترش دهد، گفت: گرایش خیره کننده مردم نیجریه تعداد شیعیان این کشور از 6 به 12 ملیون نفر رسانده است.

ادامه خبر...

تکمیل پازل اشتباهات ترکیه؛ تبعات ورود غیرقانونی به عراق

75388 origنایب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با اشاره به عملکرد مثبت نیروهای نظامی کشور عراق در مقابله با گروه‌های تروریستی، گفت: اقدام ترکیه در ورود به خاک عراق، عملا به سود داعش و گروه‌های دیگر تمام می‌شود و این گروه‌های تروریستی با ورود غیرقانونی ترکیه به عراق، فضایی برای تجدید قوا پیدا می‌کنند.

حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره ورود غیرقانونی ارتش ترکیه به خاک کشور عراق و موضع‌گیری در اطراف منطقه موصل، گفت: به‌طور حتم این اقدام دولت و ارتش ترکیه نقض حاکمیت عراق بوده و نیروهای این کشور باید هر چه سریع‌تر از خاک عراق خارج شوند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره اشتباهات پی در پی دولت ترکیه در مسائل منطقه‌ای به‌ویژه بحران سوریه و عراق، افزود:‌ قطعا ناامن‌سازی منطقه به نفع هیچ یک از کشورهای منطقه نیست و اقدام اخیر ترکیه در ورود غیرقانونی به خاک عراق به طور حتم به ضرر این کشور تمام می‌شود.

وی عملکرد نیروهای نظامی کشور عراق در مقابله با گروه‌های تروریستی از جمله داعش را مثبت ارزیابی کرد و گفت: اقدام ترکیه عملا به سود داعش و گروه‌های دیگر تمام می‌شود و این گروه‌های تروریستی با ورود غیرقانونی ترکیه به عراق، فضایی برای تجدید قوا پیدا می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: از طرف دیگر با توجه به تنش‌های ایجاد شده میان روسیه و ترکیه در هفته اخیر، آنکارا به‌دنبال ایجاد زمینه هایی برای تقویت جایگاه خود و افزایش نقش‌آفرینی در منطقه است و ورود به عراق نیز در همین راستا صورت گرفته است.

سبحانی‌نیا افزود: ترکیه باید تبعات اقدامات غیرقانونی خود را بپذیرد و این کشور در شرایط کنونی در موضعی قرار گرفته که دست به اقدامات نسجیده‌ای می‌زند که هر یک از این اقدامات می‌تواند جایگاه منطقه‌ای و بین‌المللی این کشور را آسیب بزند.

در پی ورود بدون اجازه نیروهای ترکیه‌ای به خاک عراق حیدر العبادی خروج فوری این نیروها را از خاک کشورش خواستار شد.

خبرگزاری آناتولی نیز اعلام کرده که آنکارا 150 سرباز را به منطقه بعشیقه در نزدیکی شهر موصل فرستاده است این اقدام در راستای جایگزینی یگان ترکیه‌ای متمرکز در این منطقه بود که از دو سال و نیم پیش مامور آموزش نیروهای پیشمرگ هستند./

چراغ سبز پاکستان به جریانات تروریستی در منطقه / گروه های تروریستی منطقه اهرم های فشار غرب هستند

0000-sobhaniniaنایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه دولت پاکستان حتما می‌تواند به کنترل جریانات تروریستی در منطقه کمک کند، گفت: البته تاکنون این کشور یا توان اداره مرزهای خود را ندارد و یا اینکه تحت شرایط ویژه سیاسی چراغ سبز نشان می‌دهند تا این جریانات در منطقه پایدار شوند.

ادامه خبر...

شوء‌تبلیغاتی فرانسه برای مبارزه با داعش/ائتلاف های غربی راه به جایی نمی برد

123310 origعضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به ورود ناو شارل دوگل به منطقه برای مبارزه با داعش گفت:

ادامه خبر...

شورایی به نیابت از جهان اسلام اداره حرمین شریفین را بر عهده گیرد

00dr-sobhaninia-04نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر عدم صلاحیت آل سعود در برگزاری مراسم حج پیشنهاد کرد: باید کشورهای اسلامی نسبت به اداره حرمین شریفین توسط سازمان همکاری‌های اسلامی اقدام کرده تا اداره آن توسط شورایی به نیابت از دنیای اسلام انجام شود.

ادامه خبر...